imurel crohn imurel og feber imurel 05&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Dünya Turizm Günü ‘‘Turizm ve Su’’ Teması İle Kutlandı...
imurel crohn imurel og feber imurel 05
&bx=710"/>

 

DÜNYA TURİZM GÜNÜ ‘‘TURİZM VE SU’’ TEMASI İLE KUTLANDI

Dünya Turizm Örgütü'nün (WTO) önerisiyle; dünyada turizm bilincini oluşturmak ve geliştirmek, turizmin çevresel, sosyo-kültürel ve ekonomik boyutu ile dünya barışına katkısının vurgulanması amacıyla 27 Eylül Dünya Turizm Günü olarak kutlanmaktadır.

İnsanlığın ortak değerlerine hitap eden temalarla her yıl kutlanan "Dünya Turizm Günü, bu yıl da geleceği oluşturan ortak paydaların önemine işaret edilen ‘‘Turizm ve Su’’ teması ile kutlandı.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle yayınladığı mesajında;

Dünya üzerindeki farklı kültürlerle karşılaşmada önemli rol oynayan turizm, yaşamları ve sınırları birleştiren, zenginleştiren evrensel bir güçtür, 2013 "Dünya Turizm Günü' için belirlenen ‘‘Turizm ve Su’’ Ortak Geleceğimizi Koruma teması ile geleceğimizin teminat altına alınması için insanlığa su kaynaklarının bilinçli bir yönetimle kullanılması çağrısı yaparak, Dünya Turizm Günü’nün, Düzce halkına, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini dilediğini ifade etti.

Düzce, turizm için marka kent niteliği taşıyan birçok potansiyele sahiptir. Metropol kentlere yakınlığı, önemli bir destinasyon ağının merkezinde oluşu, doğal güzellikleri, tarihi, kültürü ve turizme yatkın halkıyla ülkemiz turizmi için gelecek vaat etmektedir.

Düzce ili su kaynakları yönünden oldukça zengin bir bölgedir. Su kaynakları kendi bölgemizden doğar, kendi bölgemizden Karadeniz’e dökülür. İlimiz sınırlarında 4 tane nehir, 1 tane baraj gölü, 1 tane sulak alan (Efteni Gölü) ve Akçakoca bölgesinden Karadeniz’e kıyısı vardır. Bu su kaynaklarının beslediği birbirinden güzel şelaleleri ve akarsuları bulunmaktadır.

Zengin su kaynaklarına sahip olan ilimizin, bu kaynaklarını etkin ve potansiyel hale getirip yöre halkına ve çevresine istihdam dönüştürüp, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişliğini sağlamanın yanı sıra, bu değerleri koruyarak, gelecek nesillere aktarılması çerçevesinde geleceğe yönelik çevreci politikalar geliştirmek büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda, Müdürlüğümüz yaylalar, şelaleler, göller, akarsular ve deniz potansiyellerimizin yarattığı kaynakların değerlenmesi ve turizmde alternatif kaynaklar yaratılmasından yola çıkarak ‘‘Su Yolu’’ ve ‘‘Su Yolları’’ projeleri hazırlamaktadır.

 

efexor depot efexor 75 mg efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.