imurel crohn imurel og feber imurel 05 - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
2013 Yılında İlimize Gelen Yerli ve Yabancı Turist İstatistikleri...
imurel crohn imurel og feber imurel 05

 

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK 2013 yılında ilimize gelen yerli ve yabancı turist istatistiklerini açıkladı…

2013 yılında,  İlimize gelen  turist sayısı 218.861 kişidir. Bunların 209.433’nu yerli, 9428’ü yabancı turisttir. 2012 yılı ile  kıyaslandığında İlimize gelen turist sayısında yaklaşık % 30 oranında artış olduğu tespit edilmiştir.

İlimize gelen yerli yabancı turist sayısı 2010 yılında 110.254 kişi, 2011 yılında bu rakam 158.995, 2012 Yılında ise 168.776 yerli ve yabancı turist İlimizi ziyaret etmiştir. 

Yabancı sayılarımızda ise son yıllarda özellikle Arap turistlerinde artış olduğu gözlenmiştir. Bu sayılara Alternatif ve Doğa Turizmi için günü birlik İlimizi ziyarete gelenler ile Cumayeri Dokuz değirmen’de yapılan rafting sporu için günü birlik gelen ziyaretçiler dahil edilmemiştir.

Yıllar İtibariyle İlimize Gelen Yerli ve Yabancı Turist Sayıları

İlimiz İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir gibi önemli anakentlerin ortasında bulunan Doğu Marmara Bölgesinde, Anadolu’yu Trakya’ya dolayısıyla Asya’yı Avrupa’ya bağlayan TEM otoyolu ile İstanbul’u Karadeniz ve Ege’ye bağlayan hat üzerinde, büyük şehirlere komşu olmasının getirdiği coğrafi avantaj ve sahip olduğu zengin çeşitlilik nedeniyle hem bölgenin hem de ülkemizin cazibe merkezi olmaya aday yerler arasında bulunmaktadır.

Bölgenin destinasyonları arasında ilk sıralarda olmayı hedefleyen ilimiz, kültür, sanat, inanç, gastronomi, günü birlik, kongre, gençlik, yayla, botanik, kuş gözlemciliği, avcılık, balıkçılık, trekking, tırmanma, bisiklet, rafting, kamp-karavan, motokros, doğa fotoğrafçılığı, yaz ve kış sporları, golf, geleneksel el sanatları, sualtı dalma, yelken, binicilik, atıcılık, kürek, oryantiring, paintball, jeep safari, motor, mağara, gibi birçok alternatif turizm türünü gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır.

imurel crohn dskibsfart.site imurel 05
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.