imurel crohn imurel 30 imurel 05&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Kültür Ve Turizm Bakanlığı’nın 2014 Yılı Yatırım Programı Kapsamına Aldığı ‘‘Kültür Merkezi’’ İnşaatı İçin Ayrılan 1.500.000.-Tl Ödeneğin 860.000.-Tl’si İl Özel İdaresine Aktarıldı…
imurel crohn imurel 30 imurel 05
&bx=710"/>

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2014 yılı orta vadedeki yatırım programı çerçevesinde daha önce Düzce için açıkladığı dört ana başlık altındaki yatırım programından kültür merkezi inşaatı için ayrılan ödeneğin bir kısmı gelerek il özel idaresine aktarıldı.

Düzce Belediye Başkanlığı’nca yapımına devam edilen ‘‘Kültür Merkezi’’ inşaatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü 2014 yılı yatırım programı, ‘‘Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi’’ çerçevesinde ayrılan 1.500.000.-TL’nin 860.000.-TL’si Kültür Merkezi inşaatı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından İl Özel İdaresi’ne aktarıldı.

Kültür Turizm Bakanlığı Onuncu Kalkınma Planında, 2014-2016 Orta Vadeli Programı ve 2014 Yılı Programında öngörülen hedefler doğrultusunda hazırlanan 2014 Yılı Yatırım Programı kapsamında Düzce için, Turizm ve Kültür sektörlerine ait dört ana başlık yer almaktadır. Bunlar;

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2014 Yılı Yatırım Programı, Turizm Sektörü için;

Beyköy- Samandere Şelalesi-Sinekli Yaylası- Abant Bağlantı Yollarının yapım, bakım ve onarımı,  proje-uygulama-altyapı yatırımı için 750.000.-TL

Göyaka-Kardüz Yaylası arası yol yapım, bakım ve onarımı, proje-uygulama-altyapı yatırımı için 1.500.000.-TL,

Kardüz Yaylası Resmi: İlhami AKTÜRK 

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2014 Yılı Yatırım Programı kapsamında Kültür Sektörü için;

Ceneviz Kalesi rölöve, restitüsyon, restorasyon ve çevre düzenleme projeleri, etüt, proje ve müşavirlik hizmetleri için, 2013-2015 yılları arasında toplam 139.864.-TL, 2014 yılı yatırım programı kapsamında 50.500.-TL,

Akçakoca Resmi: İlhami AKTÜRK

Kültür Merkezi inşaatı yapımı için 1995 ve 2015 yılları arasında toplam yatırım bütçesi 14.000.000.-TL, 2013 sonu taahhütlü harcama tutarı 4.250.000.-TL, 2014 yılı yatırım harcama programı kapsamında 1.500.000TL. Düzce için ödenek tutarı açıklanmıştır.

 2014 Yılı Yatırım Programının Detay Dağılımı için

Kültür Merkezleri 

Milli kültürün tanıtılması çerçevesinde, toplantılar, sergiler, kurslar, gösteriler, yarışmalar, sesli ve görüntülü programlar düzenlemek; okuma alışkanlığını ve fikir faaliyetlerini geliştirici çalışmalar yapmak, hologram ve yerel etnografya galerileri açmak ve bu amaçla özel ve tüzel kişiliği haiz kurum ve kuruluşlarla ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği yapmak üzere tasarlanmış üstyapılardır.

Kültür merkezlerinde, yukarıdaki faaliyetleri gerçekleştirebilmek için,

·         Çok amaçlı salon

·         Konferans salonu

·         Fuayeler

·         Okuma salonları

·         Sergi salonları

·         Bale ve folklor çalışma mekânları

·         Müzik çalışma mekânları

·         Kurs atölyeleri

·         Teknik mekânlar

·         Hizmet birimlerinin yer aldığı mekânlar

bulunmaktadır.  

Kültür Merkezi Yapılarında Yer Alan Fonksiyonlar:

İhtiyaç programlarının hazırlanmasında, kültür merkezlerinin yapılacağı il ya da ilçenin nüfusu, kültürel, sosyal ve tarihi yapısı ve buna bağlı olarak ihtiyacı duyulan etkinliklerin nitelikleri belirleyici ölçütler olmaktadır. Kültür merkezi yapılarında yer alan fonksiyonları, genel olarak şu başlıklar altında toplamak mümkündür:

Ana Giriş - Fuayeler : Kültür merkezinin ana girişi ve kabul alanı olarak da kullanılan bu alanlarda danışma, sürekli satış yapılabilecek satış stantları ve geçici sergileme birimleri yer almaktadır.

Gösteri Mekanları : Gösteriler, uluslararası kongre, konferans ve konserleri düzenlemeye olanak sağlayan ve koltuk kapasitesi, kullanıcı yoğunluğu düşünülerek belirlenen çok amaçlı salon, küçük salon ve bunların gerektirdiği yardımcı birimleri (sahne arkası mekanları, çalışma odaları, vb.) kapsamaktadır.

Sergileme Mekanları:  Geçici sergilemenin yapıldığı açık ya da kapalı alanlar, kalıcı sergileme için tasarlanan müze bölümü (kent müzesi, resim-heykel müzesi ) ve bunlara ait servis mekanlarını (depo, arşiv vb.) içerir.

Eğitim Mekanları: Yetişkinler ve çocuklar için kütüphane ve kütüphaneye ait mekanları (okuma salonları, süreli yayınlar salonu, arşiv, kitap deposu, idari ve teknik bölümler vb.) içermektedir.

Atölyeler ve Çalışma Salonları: Sanatsal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirildiği mekanlardır. Bu mekanlar, resim, heykel, seramik, el sanatları, fotoğrafçılık gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği atölyeler ile bale, halk oyunları, müzik vb. çalışmaların yapıldığı salonlardır.

Kafeterya: Giriş holü ve fuayelerle ilişkili ve kolay ulaşılabilir olması istenen mekanlardır. Açık ve kapalı oturma alanları, mutfak, depo gibi bölümleri içerir.

Yönetim Mekanları: Kültür merkezi’nin işletmesi ve yönetimi için ayrılmış mekanlardır.

Teknik Mekanlar: Kültür merkezi binasının tümüne hizmet veren ısı merkezi, havalandırma merkezi, trafo ve jeneratör bölümü, ana tablo odası, kompresör odası, elektronik kontrol merkezi, kapalı devre TV bölümü, yangın ve güvenlik merkezi, çamaşırhane, bakım, onarım ve tamir atölyeleri, teknisyen odaları ve depolardan oluşmaktadır.

 

imurel crohn imurel 30 imurel 05
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.