efexor depot efexor 75 mg efexor rus
efexor depot efexor 75 mg efexor rus
imurel crohn dskibsfart.site imurel 05
&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Turizm Sektöründe İşverenlerin Ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi Kapsamında Sakarya’da Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi…
efexor depot efexor 75 mg efexor rus
efexor depot efexor 75 mg efexor rus
imurel crohn dskibsfart.site imurel 05
&bx=710"/>

 

TURİZM SEKTÖRÜNDE İŞVERENLERİN VE ÇALIŞANLARIN UYUM YETENEKLERİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ KAPSAMINDA;  DÜZCE, KOCAELİ, BOLU VE DÜZCE’DE BULUNAN OTEL, RESTORAN VE İLGİLİ TURİZM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KOORDİNASYONUNDA SAKARYA SAPANCA’DA BİR ARAYA GELDİ…

Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi) kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantısı 13 Ekim 2014 tarihinde Sapanca Güral Sapanca Wellness Park Hotel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya Sakarya Valiliği, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, Sakarya, Kocaeli ve Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, bölgede turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller, tesis yöneticileri, birlikler, üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenler ve eğitim kuruluşlarından temsilciler katıldı. 

Proje Hakkında Detaylı Bilgi İçin; http://tuyup.turizm.gov.tr/ adresini ziyaret edin

Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum ve Yeteneklerinin Arttırılması Projesi); Türkiye çapında 4.000’in üzerinde turizm işletmesi, sektör çalışanları, ilgili meslek odaları, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve üniversitelere doğrudan ulaşacak.

Ocak 2014’de başlayan ve 2016 yılının Temmuz ayında tamamlanması planlanan 30 aylık projede özellikle, Turizm İşletme Belgeli tesislerin ön büro, servis, kat hizmetleri ve mutfak çalışanlarının mesleki, teknik ve yabancı dil becerilerinin ihtiyaçları ve AB standartları çerçevesinde geliştirilmesi amaçlanıyor.

Katılımcılar;

  • Hayata geçirilecek ‘‘ Özel Eğitim Kuponları’’
  • Çevreye duyarı turizm işletmelerinin çoğaltılması ve bu alandaki bilinirliğin arttırılması için Yeşil Yıldız Belgesi Farkındalık Programı,
  • Turizm sektörü işgücü araştırması,
  • Turizm sektörünün hizmetine açılacak online bilgi bankası hakkında bilgilendirildiler.

 

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak bilgilendirme toplantısının ardından katılımcılara Düzce’nin bölgedeki konumunun önemi ile ilgili sunum eşliğinde bilgiler verdi. Sn. Budak yaptığı konuşmasında; Düzce’nin İklimi, doğal kaynakları, bozulmamış çevresi, tarihi, kültürel varlıkları, yerel yaşam tarzı ve gelenekleri, İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir gibi önemli anakentlerin ortasında bulunan coğrafi konumu nedeni ile ana pazarlara yakınlığı, alternatif turizme uygunluğu, dört mevsim turizm imkanları ile ilgili bilgiler vererek, ilimizin önemli bir destinasyon ağının merkezinde olması sebebiyle ayrıcalıklı olduğunun altını çizdi.

TUYUP PROJESİ TANITIM FİLMİ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYİN

Dünya turizm sektörü içinde 38 milyona yaklaşan yıllık yabancı ziyaretçi sayısı ile dünyada 6.sırada yer alan Türkiye’de yıllık 32,3 milyar dolarlık turizm geliri elde ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı 2023 yılı vizyonu olan 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefi doğrultusunda hayata geçirilen TUYUP Projesi ile sektörün eğitim ihtiyaçlarının giderilmesine destek verilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda turizm sektörü işgücü araştırması ile eğitim planlamalarının daha etkin yapılması ve çevreye duyarlı tesis (Yeşil Yıldız) uygulamalarının teşviki ile doğal kaynakların etkin kullanımı destekleniyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mali katkısıyla hayata geçirilen projenin sözleşme makamı ise Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Alman Uluslararası işbirliği Kurumu (GIZ) liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülen Projenin toplam bütçesi 7,5 milyon Avro.

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.