efexor depot efexor 75 mg efexor rus - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Düzce Ve Akçakoca’da Turizm Sektörü İçin Alternatif Sağlık Turizmi Masaya Yatırıldı…
efexor depot efexor 75 mg efexor rus

 

DÜZCE VE AKÇAKOCA’DA TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN ALTERNATİF SAĞLIK TURİZMİ MASAYA YATIRILDI… ‘‘TABİAT CENNETİ DÜZCE HERŞEY VAR GÖNLÜNÜZCE’’ SLOGANIYLA, HEDEF YAZ AYLARINDAKİ DOLULUĞA ULAŞMAK…

18.11.2014 Salı günü Düzce Valisi Ali İhsan SU’yun Başkanlığında Akçakoca Otel’de, on iki ay, dört mevsim turizm için ‘‘Sağlık Turizmi’’ alternatiflerinin masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Düzce Valisi Ali İhsan SU’yun başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Garnizon Komutanı J.Kd.Albay Ramazan AKÇA, Vali Yardımcımız Salih KARABULUT, Akçakoca Kaymakamı Aykut PEKMEZ, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı AKYÜZ, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt YEMENİCİ, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, İl Genel Meclis Üyesi Ayfer YILMAZ, Düzce Halk Sağlığı Müdür V.Dr. Mahir ASLAN,  Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü Müdürü Doç. Dr. İsmail Hakkı ERASLAN, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Düzce Temsilcileri, Turizm İşletme ve Belediye İşletme Belgeli otel temsilcileri, Ticaret Odası, Meslek Odaları ve STK Temsilcileri ile sağlık turizmi alanında yurt içinde ve yurt dışında hizmet veren Gezgin Grubu yetkilisi Tülay TÜRKYILMAZ katıldılar.

Düzce Valisi Ali İhsan SU’ yun yaptığı açılış konuşmasının ardından,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Akçakoca ilçemizle ilgili bir brifing sunarken, Akçakoca’nın alternatif turizm çeşitliliği ve turizm potansiyelleri ile ilgilide bilgiler verdi.

Düzce Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Mahir Aslan’ın sağlık turizminin tanımını yaparak başladığı konuşmasında, ülkemizin sağlık turizminde ilk sekiz ülke içinde yer aldığını, termal turizminde ise ilk yedi içerinde bulunduğunu söyleyerek Düzce’nin de sağlık turizmi potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi.

Toplantıda konuşan Düzce Valisi Ali İhsan SU, yaz aylarında Akçakoca otellerindeki doluluk oranının %100’lerde olduğunu, fakat sezon sonunda bu oranın periyodik olarak düşerek %10’lara gerilediğini, bu dengesizlikten kurtulmanın yolu olarak da alternatif yaklaşımların gerekli olduğunu, Ülkemizin yılda 35 milyon turist ağırladığını ve karşılığında 32 milyar dolar gelir elde ettiğini, sağlık turizminin tüm dünyada giderek geliştiğini bu nedenle, geçtiğimiz yıl sağlık turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde eden Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerinin ise 20 milyar dolar olduğunun altını çizdi.

Vali Ali İhsan SU, sağlık turizmi için Akçakoca da yeterli potansiyel olduğunu, çevre ve iklim özelliklerinin yanı sıra otel kapasitesinin deelverişli olduğunu belirterek, medikal turizm, termal turizmi ve yaşlılara yönelik sağlık turizmi birkaç otelden başlayarak bu alternatif için adım atılabileceğini; Dünya üzerinde 600 milyon insanın 65 yaş üstünü oluşturduğunu, 2050 yılında dünya nüfusunun 2 milyarının 65 yaş üstünde olacağını ve bu gelişmeleri dikkate alarak hep birlikte neler yapılabileceğini konuşmanın zamanının geldiğini ifade etti.

Toplantı sağlık turizmi alanında yurt içi ve yurt dışı pazarında hizmet veren Gezgin Gurubu acente yetkilisi Tülay TÜRKYILMAZ’ın sektör hakkında katılımcıları bilgilendirmesi ve soru cevap şeklinde devam etti.

Türkiye; sağlık alanında son on yılda reform niteliğinde gerçekleştirdiği iyileştirme ve düzenlemeler sayesinde dünya sağlık turizmi pazarından hak ettiği payı almaya hazırdır. İleri yaş turizmi kapsamında ülkemize gelen misafirlerimiz gezi turları ve meşguliyet terapilerinin yanı sıra bakım evlerinde rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Engelliler için de özel bakım, klinik otellerde ve rehabilitasyon merkezlerinde verilmektedir. Konunun önemine binaen Birleşmiş Milletler tarafından ilki 1982 yılında Viyana’da, ikincisi 2002 yılında Madrid’de düzenlenen Dünya Yaşlanma Asambleleri düzenlenerek BM’ye üye tüm ülkelerin bu kır saçlı akınına karşı gerekli önlemleri hayata geçirmeleri tavsiye edilmiştir.

Almanya, Hollanda, Belçika gibi pek çok Avrupa Birliğine üye ülkelerde 65 yaş ve üstü nüfus oranının genel nüfusa oranı % 20’ler civarında seyrettiği gerçeğinden hareketle Avrupa Birliği kendi bünyesinde ayrı bir birim oluşturmuş ve AB genelinde bu gelişmeleri yakın takibe almıştır. Çeşitli ülkelerde ulusal enstitüler kurulmuş, mevcut altyapıları iyileştirici ve/veya destekleyici önlemler alınmış, bölgesel işbirliğine yönelinmiş ve sosyal politikalar kapsamında ayrı yaşlanma politikaları oluşturulmuş veya oluşturulmasına başlanmıştır.

efexor depot brugergastritis.site efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.