imurel crohn imurel 30 imurel 05 - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/> efexor depot brugergastritis.site efexor rus&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
1. Uluslararası Düzce Tarih Ve Kültür Sempozyumu 21-22 Kasım 2014 Tarihleri Arasında Gerçekleştirildi…
imurel crohn imurel 30 imurel 05
efexor depot brugergastritis.site efexor rus
&bx=710"/>

 

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi işbirliğiyle, bu yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Düzce Tarih ve Kültür Sempozyumu 21-22 Kasım 2014 tarihleri arasında Düzce Protokolü, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın gözlemlendiği sempozyumda, yurt içinden ve yurt dışından 51 akademisyen, hazırladıkları tebliğlerle Düzce’nin tarih, kültür, çevre ve ekonomik gelişimi hakkında konuştular.

Tarihi ve kültürel değerleri ile eşsiz ilimizin çok yönlü zenginliklerinin katılımcılarla paylaşıldığı sempozyumda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, ‘‘Düzce’de Kültür-Turizm ve Eko Turizmin Sürdürülebilirliği’’ başlığı altında hazırladığı tebliğ ile bir sunum gerçekleştirdi.

Sn.Budak yaptığı konuşmasında; Düzce’nin İstanbul ve Ankara gibi metropollere yakınlığı, iklimi, doğal kaynakları, bozulmamış çevresi, tarihi, kültürel varlıkları, yerel yaşam tarzı ve gelenekleri, alternatif turizme uygunluğu ve dört mevsim turizm imkanları ile öncelikli hedef kitlesi büyük kentlerde yaşayan, doğal hayatı seven ve özlemini duyan ekolojik duyarlılığa sahip insanlar için eşi bulunmaz bir eko turizm potansiyellerine sahip olduğunu vurgulayarak, gelecekte eko turizmin Düzce’nin doğal kaynaklarını ve yerel kültürünü korurken kalkınmasını da sağlayacağının altını çizdi.

Düzce ili eko-turizm açısından büyük potansiyelleri barındırmaktadır. Düzce Ovasını çevrelemekte olan dağlar ve yaylalar birer eko turizm destinasyonu olabilecek doğal değerlere ve kaynaklara sahip olmasının yanı sıra birbiri ardına sıralı, bütünsel bir yapı arz eden ve çevresinde stratejik ortaklıklar kurulabileceği bir eko turizm ağının da merkezindedir.

Turizm sektörünün hızla büyümesi ve çeşitlenmesi, turizm-çevre ilişkisinin önem kazanmasına, doğal olarak da eko turizmin gelişmesine neden olmaktadır. Eko turizm doğal güzelliklerin çevreyi koruyarak ve yerel halkın refahını gözeterek ziyaret edildiği, duyarlı bir turizm modelidir. Hem yerli halk için hem de korunan bölge için fayda sağladığı gibi sürdürülebilir ekonomik gelişim stratejisi için de ideal bir modeldir.

Sürdürülebilir doğa turizmi ve eko turizm tabiatın korunması için bir umut olarak ortaya çıkmıştır. Algılamadaki bu değişiklik, doğal alanlar, korunan alanlar ve çevresinin bölgesel planlamasında turizme ilişkin proje ve çalışmaların giderek artmasına yol açmıştır. Bu sayede turizm, zaman içinde kırsal alanların kalkınmasında, yoksulluğun azaltılması ve yöresel kültürel zenginliğin korunmasında anahtar bir rol haline gelmiştir.

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.