Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
2015 Yılı Kültürel Etkinlikler Ve Kutlama Programı İlgili Kurumların Katılımıyla Gerçekleştirildi…

 

İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN 2015 YILI KÜLTÜREL ETKİNLİKLER VE KUTLAMA PROGRAMI İLGİLİ KURUMLARIN KATILIMIYLA 23.02.2015 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Toplantı Vali Yardımcısı Mustafa Kemal ÖZGÜN başkanlığında Kaynaşlı Kaymakamı Şenol KOCA, Akçakoca Kaymakamı Aykut PEKMEZ, Yığılca Kaymakamı Mehmet ÖZCAN, Çilimli Kaymakamı Ömer BİLGİN, Gölyaka Kaymakamı Murat ŞENER, Cumayeri Kaymakamı Emir ŞİMŞEK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Merkez, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları katılmıştır.

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal ÖZGÜN’ün açılış konuşmasını yaptığı toplantı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK’ın etkinliklerin kapsamı ile ilgili bilgiler vermesiyle devam etti.

Toplantıda ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşları ile 2015 Yılı Etkinlik Takvimi ile ilgili sekiz başlık görüşüldü. Bu başlıklar;

12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün yetmiş dokuzuncu, Kurtuluş Savaşının amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı’nın milli marş olarak kabulünün doksan dördüncü yıl dönümü geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

18 MART ÇANAKKALE SAVAŞININ 100. YILI VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Çanakkale Savaşının 100. Yıl anma etkinlikleri çerçevesinde 17 Mart 2015 günü, tüm İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri koordinasyonunda 80 ilimizde eş zamanlı bir anma programı hayata geçirilmesi; ‘‘Türkiye Çanakkale’dir, Çanakkale Türkiye’dir’’ sloganıyla ülke çapında konsept olarak bütünlük arz eden ve ilgili kentin yerel unsurlarını da içeren Çanakkale Savaşı anma etkinlikleri düzenlenecektir.

18 Mart 2015 tarihinde Çanakkale’de yapılacak ve gerek yurtiçi ve gerekse de yurtdışı medya tarafından takip edilecek 100. Yıl Anma Törenine bir gün öncesinden dikkat çekmek amacıyla; 80 İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerince tertiplenecek organizasyonlar eşzamanlı olarak 17 Mart 2015 tarihinde saat 19:00’da yapılacaktır.

21 MART NEVRUZ

Köklü bir geçmişe sahip olan ve geleneksel kültür değerlerimiz içerisinde önemli bir yere sahip olan Nevruz Bayramı mevsimlik bayram olarak dünyanın birçok yerinde kutlanan en eski bayramlardan biridir ve 2009 yılında UNESCO tarafından ‘‘İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Miras Temsili Listesi’’ kaydedilmiştir. Yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Nevruz Bayramı geleneksel değerler ön planda tutularak Valiliğimizce ilgili kurum ve kuruluşlarla ağaç dikme etkinliği yanında çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

30 MART 05 NİSAN KÜTÜPHANE HAFTASI

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle sürdürülen “Kütüphane Haftası”nın 51’ncisi 30 Mart-05 Nisan 2015 tarihleri arasında kutlanacaktır. 51. Kütüphane Haftası’nın bu yıl ki ana teması “Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphaneler” olarak belirlenmiştir. İlgili kurum ve kuruluşların işbirliği ile ana temaya uygun ve kütüphane ile bölge halkı arasında olumlu etkileşim yaratacak şekilde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI

Ülkemizde en hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda; toplumumuzda farkındalığı arttırmak, sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda doğal, tarihi ve kültürel varlıklara yönelik konuları turizme değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 

Her yıl olduğu gibi bu yılda ilgili kurum ve kuruluşlar ile çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Turizm Haftası; ilk gün şehir merkezinde gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü ile start alıp, hafta boyunca; merkez ve ilçelerimizin turizm potansiyellerinin tanıtımına yönelik doğa yürüyüşü, foto safari, bisiklet turları, sosyal ve kültürel aktiviteler, Rafting, yerel ve ulusal basında yazılı ve görsel tanıtımına yönelik çeşitli çalışmalar ile kutlanacaktır.

VAKIF HAFTASI

İnsanlardaki yardım duygusunu geliştirmek, dayanışmanın önemini anlatmak ve insanların gönül zenginliğine ulaşmasına yardımcı olmak amacı ile 1985 yılından bu güne kutlanan Vakıf haftası ilimizde de ilgili kurum ve kuruluşlarının katılımlarıyla kutlanacaktır.

HIDRELLEZ BAYRAMI

Mevsimlik bayramlarımızdan biri olan ve her yıl kutlanan Hıdrellez Bayramı çeşitli etkinlikler kutlanacaktır.

18 MAYIS MÜZELER GÜNÜ

Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.

Müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından ilan edilen 18 Mayıs günü, tüm dünyada "Müzeler Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 34.’sü kutlanacak olan Müzeler günü yine ilgili kurum ve kuruluşların işbirliği ile çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus
efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.