Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Turizm Haftası Kortej Yürüyüşü Ve Açılış Programı İle Start Aldı...

 

39’UNCU TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 15 NİSAN DA YAPILAN KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE AÇILIŞ TÖRENİYLE START ALDI… 

39’ncu Turizm Haftası kutlamaları yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi önünden başlayan kortej yürüyüşü, Eski İstanbul Caddesi boyunca Belediye bandosu ve Mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde, Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkan Vekili Salih Keskinli, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak, kurum ve kuruluşların müdürleri, turizm dernekleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, basın mensupları, ve halkın katılımıyla Anıtparka kadar devam etti.

Porograma basının yoğun ilgisi... radikal.com.tr milliyet.com.tr düzce postası öncü haber düzce damla gazetesi düzce kent düzce parantez 

Anıt Park’ta gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak’ın sözlerini yazdığı Cem Akgün tarafından bestelenen ve seslendirilen Düzce Şarkısı katılımcılara dinletildi.

Açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak; Düzce, Türkiye’nin cennet köşelerinden bir köşe. Bu güzellikleri göstermek için her yıl biz 15- 22 Nisan tarihlerinde Turizm Haftasını kutluyoruz. Bu yılda 39 uncusunu birlikte kutluyoruz. Amaç yerel halkı turizme katmak, bilgilendirmek, bu gördüğümüz güzelliklerin bir kültür turizm değerli olduğunu sizlerle paylaşmak ve bir istihdam olduğunu belirtmek. Yani turizm sadece yeme, içme, eğlence, gezme olmadığını, turizmin bir yaşam biçimi olduğunu, turizmin hayat olduğunu, ekonomi olduğunu, turizmin bir gelir kaynağı olduğunu sizlerle paylaşmak için bu etkinlikleri düzenliyoruz" dedi. Özcan Budak ayrıca bu yıl yapılmasını planlanan etkinlikler hakkında da bilgi verdi.

Düzce Valisi Ali Fidan yaptığı konuşmasında, “Turizm Haftası hepimize hayırlı uğurlu olsun. Biz bu yıl Turizm Haftası’nı bütün ilçelerimizi de içine alacak şekilde geniş katılımlı bir dizi etkinliklerle kutlamak için hazırlıklar yaptık. Vatandaşlarımıza, Düzce her yönüyle hem içeride hem dışarıda tanıtmak için bir çaba içindeyiz. Biliyorsunuz Düzce Ankara ile İstanbul’un ortasında, doğasıyla, kültürüyle, yaylalarıyla, deniziyle, turizme her türlü elverişli bir ilimiz. Ama bu güzelliğini hem Düzcelilere, hem dışarıdan gelen vatandaşlarımıza anlatmamız lazım. Bunun için de kamuya düşen görevler var, belediyeye düşen görevler var, Düzcelilere düşen görevler var. İş adamlarına düşen görevler var. Eğer Düzce turizm de bulunduğu yerden daha iyi bir noktaya gelecekse bunu hep birlikte el ele bir çaba içerisinde yapacağız. İller turizm’den gelirlerini artırmak için çeşitli çalışmalar yapıyor, çeşitli etkinlikler düzenliyor, turizmi kalkındırmak için bir yarış içinde. Bizim de buna hazırlıklı olmamız lazım. Hazırlıklarımızı da hızlıca tamamlamamız, tanıtım faaliyetlerine hız vermemiz lazım” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Düzce Halk Eğitim Merkezi Folklor ekipleri Kırklareli ve Karadeniz yörelerine ait folklor gösterileri sergiledi.

Törenin ardından Düzce’nin Doğal güzelliklerinin bulunduğu alanlarda çekilmiş fotoğrafların yer aldığı resim sergisi ve Düzce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin kurslarda yaptıkları eserleri sergiledikleri stantlar gezildi. Stantları tek tek inceleyen Vali Fidan ve törene katılanlar, kursiyerlerden de yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aldılar.

efexor depot efexor 75 mg efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.