imurel crohn imurel 30 imurel 05&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Kanal A Ekranlarının Sevilen Programı Gezelim Tozalım Düzce Tanıtım Çekimleri İçin Tekrar İlimizde...
imurel crohn imurel 30 imurel 05
&bx=710"/>

 

Kanal A ekranlarında yayınlanan, ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Gafur Uzuner’in hazırlayıp sunduğu Gezelim Tozalım adlı TV programı, ilimizin çeşitli yerlerinde tanıtım çekimleri gerçekleştirdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan çekim programında, Düzce’nin turizm potansiyelleri ve yerel kültürleri tanıtılmaya çalışıldı. Çekimler 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Düzce Merkez, Samandere Şelalesi, Akçakoca Merkez, Yukarı Mahalle, Çayağzı ve Hemşin Köylerinde gerçekleştirildi.

Tarihi dokusu ve geçmişten günümüze taşıdığı kültürel değerleri ile Akçakoca’nin en eski yerleşim yeri olan Yukarı Mahalle evleri, iki yüzyıllık tecrübesi, geniş sokakları, günümüze kadar korunabilmiş yöresel yemekleri ve yerel yaşam tarzı ile birlikte tanıtıldı.

İlimizde Çantı tipi camilere en iyi örneklerden biri olan, 1877 yılında Osmanlı Rus savaşı ardından Artvin’den gelen Hemşinlilerin kurduğu Tarihi Hemşin Köyü Camii de çekimlerin diğer bir durak yeriydi. Birinci katında taş işçiliği örneği, ikinci katında ise çantı tekniği kullanılarak inşa edilen camii 150 yıla yaklaşan bir geçmişe sahiptir. Minaresinin de ahşap olduğu Hemşin camii mihrap ve minberi, tavan işçiliği ile dikkat çekmektedir.

Düzce Valisi Ali FİDAN’ın da Sesiz Bahçe de katıldığı tanıtım çekimi, Sn. Valimizin İlimizin eko turizm potansiyelleri hakkında yaptığı röportajla devam etti.

Çavlan, çağlayan ve cadı kazanı gibi ilginç jeolojik özellikler ve yer yer anıt ağaçların var olduğu zengin ve bakir bitki örtüsüne sahip olan Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı olarak koruma altına alınmış doğal bir varlığımızdır. Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüş parkurları, kamp alanları, orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

efexor depot efexor 75 mg efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.