imurel crohn dskibsfart.site imurel 05 - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
15-22 Nisan Turizm Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde İlimiz Genelinde İnanç Turizmine Yönelik Bir Gezi Düzenlendi…
imurel crohn dskibsfart.site imurel 05

 

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, Düzce İl Müftülü işbirliği ile gerçekleştirilen gezide, Kaynaşlı Karaçalı Orhangazi Camii, Konuralp Türbesi, Akçakoca Çayağzı Orhangazi Camii, Akçakoca Merkez Camii, Göktepe Köyü Camii, Cumayanı Camii, Hemşin Köyü Camii, Uğurköyü Yeni Meze Camii, Gümüşova Dede Koru Türbesi, Çilimli Yukarı Karaköy Şeyh Aliyyü-l Muslihiddin Hazretleri ve Oğulları ve Torunları Türbeleri ziyaret edildi.

İlimiz dini mimari örneklerinin yoğun olarak görüldüğü bir bölgedir. İnanç turizmine yönelik birçok cami, mezar ve türbe bulunmaktadır. Bunlardan farklı mimari teknikler kullanılarak inşa edilmiş çantı tipi Cuma camileri en fazla dikkat çekenler arasındadır. Bu bağlamda Turizm haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gezi ile toplumumuzda kültür ve turizm potansiyellerine olan ilgiyi ve farkındalığı arttırmak hedeflenmiştir.

Düzce İl Müftülüğü, Kaynaşlı Müftülüğü, Düzce ve Akçakoca Turizm Derneği Başkanlıkları, Asil Tur, Mengencik Köyü okulu öğrencileri ve Çam köyünden katılımcılarla gerçekleştirilen program, 19 Nisan Salı günü saat 05.30’da Kaynaşlı Karaçalı Orhangazi Camii’nde sabah namazının kılınması ve kahvaltıyla başladı.

Grup, Konuralp Türbesi, Konuralp Müzesi ve Antik Tiyatronun ziyaret edilmesiyle ardından Akçakoca ilçemize giderek burada önce Fakllı Mağarası, Çayağzı Orhan Gazi Camii, Akçakoca Merkez Camii, Göktepe Köyü camii, Cumayanı Camii ve HemşinKöyü Camii’ni ziyaret ettiler.

Ardından Gümüşova ilçemizde bulunan Dede Koru Türbesi ve Çilimli Yukarı Karaköy Şeyh Aliyyü-l Muslihiddin Hazretleri ve Oğulları ve Torunları Türbeleri ziyaretleri gerçekleştirildi.

efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.