Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Çalıştayı (KAM Çalıştayı 2016) ‘na Katıldı…

 

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Çalıştayı (KAM Çalıştayı 2016) ‘na Katıldı…

12-15 Ekim 2016 Tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen, Kütüphane, Arşiv ve Müze Yöneticileri Çalıştayı KAM 2016 “Dönüşüm” ana temasıyla gerçekleştirildi.

Geçmişimize ve günümüze ev sahipliği yapan kütüphaneler, arşivler ve müzeler geleceğe şekil verecek ve yönetecek toplumun başlangıç noktasıdır. Başlangıç noktasında en doğru yöntem ve metotlarla bilgilenen bir toplumun geleceğe yürüyüşü daha sağlam ve kararlı olacaktır. Geleceğe şekil vermenin diğer önemli bir gereksinimi ise kültürümüze ait bilgilerimizin evrenselleştirilmesinin sağlanmasıdır.

Kültürel mirasımızın korunması, erişilebilir olması, araştırmacılarımızın daha etkin ve hızlı sonuç almaları, yeni nesillerin geçmişlerine daha kolay ulaşması, çalışma ortamlarımızın daha etkin ve kullanıcı odaklı kullanılması, elimizdekileri daha geniş kitleler ile paylaşmamız geleceğe yürüyüşümüzü daha kararlı ve hedefe odaklı yapmamızı sağlayacaktır.

Kütüphaneler, müzeler ve arşivlerde bilişim ve teknolojinin etkin kullanımı söz konusu süreçlerin daha doğru yönetilmesini sağlayacaktır. Kaynakların daha etkin kullanılmasını sağlayarak hedefimize daha hızlı ulaşmamıza katkıda bulunacaktır.

Ülkemizde bu sektörlerin gelişimine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen Kütüphane, Arşiv ve Müze Çalıştayı KAM, Kültürel mirasımızın korunması, dijitalleştirme, niteleme, üst veri, standartlar, iletişim teknolojileri, restorasyon, konservasyon, içerik sunum ve paylaşımı gibi sektörü ilgilendiren konu başlıkları yer almıştır.

imurel crohn imurel 30 imurel 05
imurel crohn imurel 30 imurel 05
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.