efexor depot efexor 75 mg efexor rus - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Düzce’de Doğa Turizmi Kümelenmesi Görüşmeleri Yapıldı…
efexor depot efexor 75 mg efexor rus

 

Düzce’de Doğa Turizmi Kümelenmesi Görüşmeleri Yapıldı... Avrupa Küme Mükemmeliyeti Vakfı (EFCE) tarafından geliştirilen “Kümelenme Temelli Değişim Yönetimi” çalışmaları kapsamında kümelenme potansiyeli bulunan doğa turizm sektörü Düzce İl Halk Kütüphanesi’nde bir araya geldi.

Temelsiz turizm yapıları ile yapılan ve doğal değerleri ön plana çıkan destinasyonlarda yapılan turizm faaliyetlerinde gelen ziyaretçi ve turizm geliri segmentlerinin yükseltilmesinin görüşüldüğü toplantıda Düzce’deki turizm yapısı ve sektörün sorunları değerlendirildi.

Toplantı, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Bolu ve Kocaeli temsilcilikleri uzmanları,  Bolu ve Kocaali Belediyesin uzmanlarının ve doğa turizmi ile iştigal eden sektör temcilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Stratejik Değişim Yol Haritası hazırlanacak… Çalışmalar kapsamında Stratejik Değişim Yol Haritası hazırlanacak. Sektör temsilcilerine yapılacak anketler ve saha araştırmaları neticesinde kümelenme haritasının oluşturulması planlanan çalışma kapsamında kümelenme yöntemiyle ortak tedarik, ortak tanıtım ve pazarlama, ortak kaynak arayışı gibi faaliyetlerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yapılan bilgilendirme sunumunda; İlimize gelen ziyaretçi profili, turizm tercihleri, konaklama tesisleri analizi, bölgeye yönelik turizm stratejileri ve eylem planı, turizm altyapısının geliştirilmesi, turizm hedefleri, turizmin çeşitlendirilmesi, turizm koridorları ve destinasyonları konuları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

 

 
 
Toplantıda ayrıca İlimizin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘‘Suyu Takip Edin’’ sloganıyla yola çıkılarak, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın  desteğiyle hazırlanan Türkçe, İngilizce ve Arapça tanıtım filmi de katılımcılarla paylaşıldı.
 

Düzce bütüncül tanıtım kampanyası çalışmalarında “Su” teması seçilmiş, “Suyu Takip Edin” sloganı altında yapılacak çalışmaların birleştirilmesi amaçlamıştır. “Suyu Takip Edin”  konseptinin özünde; IPA kapsamında yapılacak faaliyetleri bu tema altında birleştirmek, Proje kapsamında oluşturulan su koridorları çevresinde turizm faaliyetlerini kategorize edip, bundan sonraki faaliyetleri bu koridorlar üzerinden planlamak, Ziyaretçileri belirlenen su yolları üzerinden bir yolculuğa çıkararak, sürdürülebilir iyi turizm örnekleri sunmak ve bulunduğu coğrafyanın yanı sıra ülke nüfusunun yaklaşık dörtte birinin kullandığı su kaynaklarını hem korumak hem de kullanmak, bulunmaktadır.

 

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.