Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
2. Bilim Kültür ve Sanat Günleri” çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

 

2. Bilim Kültür ve Sanat Günleri” çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Düzce Üniversitesinin düzenlediği “2. Bilim Kültür ve Sanat Günleri” çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Düzce Üniversitesi tarafından, öğrencilerin bilimsel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 2.’si düzenlenen  “Bilim Kültür ve Sanat Günleri” programı, Konuralp Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinliklerle başladı.

İlimizin kültür ve turizm potansiyellerinin Üniversiteli gençlere tanıtılması amacıyla yer aldığı Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tanıtım standı öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris ŞAHİN’in de ziyaret ettiği Düzce standı etkinlik süresince öğrencilerle birlikte olacak.

Bilim Kültür ve Sanat Günleri etkinliklerinin ilk gününde; Üniversite İçi Futbol Turnuvası, Best FM Radyo Programcısı Serdar Gökalp’ın canlı performansı, Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Yusuf Parlak, Uzm. Sedat Kaya ve Uzm. Ebubekir Altıok’a ait “Özgün El Sanatları Sergisi” Yedikule, yakartop, bocce, dart ve okçuluk gösterilerinin de sergilendiği Bilim Sanat ve Kültür Günleri, renkli ve keyifli anlara sahne oldu.

Birbirinden eğlenceli oyunlarla final sınavları öncesinde yorgunluklarını atan öğrenciler, Medea adlı tiyatro gösterisi ile sanat dolu dakikalar yaşadı. Düzce Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen tiyatro gösterisi, Türk Halk Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Topluluğu tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterilerinde ise Artvin ve Gaziantep yöresine ait oyunlar ilgiyle takip edildi.

Etkinliklerin son bölümündeyse, Düzce Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Proje 3 isimli müzik grubu ile misafir rock müzik grubu Beyoğulları sahne aldı. Birbirinden güzel eserleri seslendiren sanatçılar, başarılı bir sahne performansı sergilediler.

Sürpriz ikramların da yer aldığı “2. Bilim Kültür ve Sanat Günleri” etkinliklerinin ilk günü, DJ Uğur’un coşkulu sahne gösterisiyle sona erdi. 

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.